Anka Capital Markets

Son zamanlar da yeni firmalar açılmaya devam ediyor. Yeni açılan firmalar yatırımcılara çeşilti yollarla ulaşmaya devam ediyor. Bu doğrultuda yatırımcılar da firmaları incelemeye devam ediyor. Bu firmalardan en son eklenen ve yatırımcıların merak ettiği Anka Capital Markets. Bu yazımız da anka hakkında merak edilenleri cevaplamaya çalışacağım. Anka capital markets nasıl, lisansı var mı, şikayet ve yorumlar neler?

Screenshot 8 1024x442 - Anka Capital Markets

Firma hakkında ön bilgi almaktan oldukça zorlandım. Firma hakkında önbilgi alabileceğimiz blog, inceleme siteleri hiç birinde yer almıyor. Sadece Telegram üzerinden yatırımcılara ulaşmayan çalışan anka capital markets yatırımcılar da merak uyandırmış durumda. Web site olarak ankacapitals.com adresini kullanıyorlar. Yine ön bilgi almak adına web siteye giriş yapıyorum site yine yeni kurulan firmalar gibi bilgi açısından oldukça eksik olduğunu belirtebilirim. İlk olarak canlı destekleri offline olarak belirtiyor. Bu önemli bir detay umarım bu durumu düzeltirler. Hakkımız da kısımları bulunmuyor firma hakkında bilgi almanız mümkün görünmüyor. Zaten oldukça yeni bir firma şuanda zaten domain sorgulaması yaptığımız da 24 mayısta hizmete başlamışlar. Bu durumu twitter adresleri de destekliyor. Sosyal medya adreslerine baktığımız da mayıs ayın da kurulmuş hesaplar ve firmayı takip eden kimse bulunmuyor. Umarım bu yazdıklarımı dikkate alırlar daha kaliteli hizmet vermek adına bu durumları düzeltirler.

Hesap türlerine baktığımı da ise ECN PLATINUM GOLD SILVER hesap türleri mevcut bu hemen hemen tüm firmalar da aynı olan hesap türleri. Hesap türlerine ait spread oranlarını belirtmişler. Spread oranları ideal gibi duruyor fakat yine izlemek gerekiyor. Nedeni ise firmanın sadece spread oranına göre hesap açmak oldukça mantıksız.

50$ yatırımla işlemlere başlayıp 1/500 kadar kaldıraçlı işlem yapabileceğinizi de belirtmişler.

Birde benim sonuna kadar karşı olduğum bonus kavramı nedeni ise çevrim şartına takıldığınız an olduğunuz yerde sayarsınız. Bunun yerine çevrim şartsız veya marj destek olarak ilerlemek sizin için fayda sağlayacaktır. Anka Capital’e baktığımız da diğer firmalarda gördüğümüz hesap taşıma bonusu, arkadaş bonusu free50 vb gibi bir çok bonusları mevcut bu bonusları cevrim şartına dikkat etmenizi öneririm.

Anka Capital Lisans

Bir firmanın regülatörler tarafından denetlenmesi gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Anka capital markets’e baktığımız da web sitelerinde herhangi bir lisans belgesi veya numarasına ulaşılamıyor. Zaten ilk olarak baktığımız da bunun böyle olacağını zaten anlamıştım. Regülatörlerle denetlenmeyen kurumlar da yatırımlarınızın oldukça riskli olduğunu belirtmem gerekecek. Bu yüzden anka capital yatırım yapmanız için herhangi bir güveni vermiyor

Screenshot 9 2 - Anka Capital Markets

Anka Capital Güvenilir Mi?

Bir firmanın güvenilir olup olmaması için en önemli etkenler firmanın regülatörler tarafından denetlenmesi gerekiyor. Benim açımdan güven vermesi için fakat anka capital’in herhangi bir lisansı olmaması güven konusunda sorunlar olduğunu açıkça belli ediyor

Anka Capital Şikayet

Anka capital markets şikayet ve yorumlara baktığım da herhangi bir olumlu veya olumsuz yazıyla karşılaşmadım. Bunun nedeni firmanın daha yeni olması yeterli müşteriyi yakalamamasından dolayı olduğunu belirtmek isterim. Bu konuda izlemek en mantıklı karar olacaktır. Anka capital için şikayetler oluştukça inceleme yazıma eklemeye devam edeceğim. Fakat firmanın yeni olması ve lisanslı olmaması sebebiyle bana güven vermedi. Yatırım yapılması için açıkça bir neden de bulamadım. Bu yüzden güvenilir ve en iyi şirketleri hazırladığım listeye göz atmanızı öneririm.