GkFx Lisansı Var Mı? GkFx Güvenilir Mi?

Son zamanlarda Gk Fx nasıl?, Gk Fx lisansı var mı?, GkFx güvenilir mi? konularında oldukça çok mesaj aldım ve Gk Fx aracı kurumunu araştırmaya karar verdim. Bu yazımda siz değerli yatırımcıların Gk Fx aracı kurumu hakkında merak ettiği soruları cevaplayacağım.

İncelemelerimde öncelikle şirketlerin güvenilirliğine bakıyorum. Çünkü bir şirket güvenilir değilse diğer sunduğu hizmetler yatırımcının ilgisini çekmiyor. Güvenilirlik noktasında ise kriterim, şirketin sahip olduğu lisanslar ve para yatırma-çekme işlemleri esnasında ortaya koyduğu hizmetlerdir.

GKPro Anasayfa

GkFx İnceleme

İncelemeye ilk olarak Gk Fx aracı kurumunun  web sitesi ve sosyal ağları üzerinden başladım. Gk Fx web sitesini incelediğimde dikkatimi çeken ilk şey sponsor olarak sunduğu Arsenal takımı, Türçe desteğinin olmaması ve sitenin oldukça karmaşık olması oldu. Ayrıca kaldıraç oranı da diğer yabancı aracı kurumlara göre oldukça düşük. Eğitim dökümanları yetersiz. Sosyal medya ağlarına baktığımda ise firmanın takipçi sayısının ise oldukça az ve ekonomi üzerine paylaşımlarının yetersiz olduğunu gördüm. GkPro’nun GKFX bağlı olduğunu da belirtmek isterim.

GkFx regülatörlerini araştırdığımda ise sitelerinde FCA Regülatörüne sahip olduğunu gördüm.

Regulatör

GkFx Nasıl Bir Firma?

Aracı kurumun websitesi https://www.gkpro.com/ dır. GKPro, Londra merkezli bir İngiliz firmasıdır.

Kaldıraç oranı ne kadar?  Firma önceden maksimum 1:400’e kadar kaldıraç sunarken, ESMA kuralları çerçevesinde FCA’nın kaldıraç oranını 1:30’a düşürmesiyle beraber maksimum 1:30 oran sunmaya başlamıştır.

Minimum yatırım miktarı ne kadar? irmada gerçek hesap açtığınızda 25$ yatırım yaparak işlemlere başlayabilirsiniz.

Spread oranları? Spread oranları işlem yapmak istediğiniz yatırım araçlarına göre değişiklik göstermektedir. 0,7 – 3 arasında değişiklik göstermektedir.

Yatırım ürünleri çeşitli mi?  döviz çiftleri başta olmak üzere, emtialara, hisse senetleri ve bonolara, kripto paralara kadar birçok ürüne yatırım yapılabiliyor. 

Spread

GkFx Hesap Türleri; Şirkette hesap türleri oldukça az. Özellikleri ile ilgili de websitelerinde gereken bilgi verilmemiş.

İşlem Platformu; MetaTrader 4, MT4 Web, Sirix Web Trader ve Multi Terminal ile işlem yapabilme imkanı sunuyorlar.

Para Yatırma ve Çekme; Şirkete fonlama yaparken ve para çekerken banka transferi, kredi kartı, Sofort, Neteller, Skrill gibi seçenekleri kullanabiliyorsunuz.

GkFx Türkçe destek sunuyor mu?; Firma, henüz Türkçe müşteri desteği sunmuyor. Websitelerinde de Türkçe seçenek bulunmuyor.

GkFx Şikayet ve Kullanıcı Yorumları

Gk Fx şikayet ve yorumlara bakarken GkPro olarakta bakmayı unutmayın. En çok şikayet edilen konular;

  • Gk Fx ödemeler sıkıntılı,
  • Gk Fx spread sıkıntısı,
  • Gk Fx müşteri hizmetleri vasat konularıdır.

GkFx Güvenilir Mi?

Gk Fx aracı kurumun regülatörünün olması, spread oranlarının değişiklik göstermesi, Türkçe destek vermemeleri ve para çekme konusunda azda olsa şikayetlerin olması güven konusunda benden 4 yıldız almasına neden oldu. Firmalar hakkında daha detaylı almak için forex firmaları sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir